Zachodni Poradnik Łowiecki


Prenumerata roczna wynosi 52,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAZ przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.


W aktualnym 76 numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego w artykule Leszka Walendy pt. "Krytycznie o selekcji jeleni byków" poznamy błędy, jakich winni unikać myśliwi selekcjonerzy przy ocenie wieku samców jeleni podczas ostrzału w obliczu nowych obowiązujących kryteriów selekcji. W artykule Antoniego Przybylskiego "Norka and Company..." poznamy gatunki inwazyjne drapieżników i możemy przeczytać o zagrożeniach jakie mogą wyniknąć na skutek uwalniania tych gatunków do naszego środowiska. W części wydarzeń możemy się dowiedzieć w jakim stopniu wirus ASF rozprzestrzenił się na terenie Niemiec, Przemysław Namysł zaprezentował w swoim artykule pt. "Kim są..." sylwetki sędziów komisji strzeleckich okręgu kaliskiego. Nie zabrakło również reportaży Krzysztofa Bartkowiaka z Regionalnej oceny pracy wyżłów i psów myśliwskich małych ras w Lesznie -Pońcu, oraz reportażu Rafała Pluto-Prondzińskiego z Krajowego konkursu pracy tropowców i posokowców w Starej Korytnicy. Marek Czerwiński przygotował materiał na temat kniejówki "Double Badger”. Jerzy Tarkowski w swoim artykule "Nasze bobry wczoraj i dziś" kolejny raz zmierzył się z historią łowiectwa tym razem w zakresie roli bobra w gospodarce łowieckiej w dawnych i obecnych czasach. Oprócz tego jak zwykle cykl dla dzieci „Zimowe spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem”, a w nim zaprezentowano zwierzęta dzikie i domowe oraz mylące je nazewnictwo z zakresu języka łowieckiego. W ostatnim numerze nie zabrakło również krzyżówki Michała dla najmłodszych, krzyżówki i quizu z nagrodami dla dorosłych. W numerze także wiele przepięknych zdjęć z polskich łowisk, z zakresu trofeistyki oraz fotoreportaż z polowań zbiorowych.

Zachęcamy do lektury!

Zamówienia

Zamówienia można składać w PPHU "Grandel"
64-920 Piła, ul. O.M.Kolbe 13c
telefonicznie (67) 212-64-27
lub przez internet: grandel@pro.onet.pl

Zapisz się do newslettera