W tym numerze m.in. relacja Piotra Beszterdy ze zorganizowanej w Criewen konferencji pod hasłem „Łowy na obszarach chronionych – ważniejszy las czy zwierzyna?”, artykuł Ryszarda Dzięciołowskiego na temat tego, jak „Ocieplanie klimatu zakłóca biologię saren”, „Turqua” – prezentacja pierwszego myśliwskiego repetiera wyprodukowanego w Turcji, przygotowana przez Marka Czerwińskiego, tekst Henryka Kubieńca „Myślistwo – czy to już histeria?”, wywiad przeprowadzony przez Marka Muniaka z Krzysztofem i Arkadiuszem Siodłami – ojcem i synem, którzy pasjonują się wyrabianiem noży myśliwskich, pierwszy tekst Zdzisława Piotrowskiego z cyklu dotyczącego gry na rogu myśliwskim oraz relacje Jacka Pszczółki z XVIII Mistrzostw Europy w Wabieniu Jeleni i Krzysztofa Szpetkowskiego z XXII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej. Na dzieci i wnuki naszych Czytelników czekają w letnim numerze zwierzęta naprawdę niezwykłe – koale i kangury oraz krzyżówka przygotowana przez naszego młodego pomocnika Michała. Zapraszamy też do udziału w konkursach na najciekawsze opowiadanie myśliwskie i lekcję o tematyce łowieckiej – ich regulaminy oraz konspekt przykładowej lekcji również można znaleźć w najnowszym numerze „ZPŁ”. Oprócz tego, jak zawsze na naszych łamach, piękne zdjęcia z polskich łowisk, myśliwskie opowiadania oraz quiz i krzyżówka z nagrodami. Życzymy przyjemnej lektury.Prenumerata roczna wynosi 44,- zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

> PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO <
>ZAMÓWIENIA<


Z przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.
Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.
Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.
P.P.H.U. "GRANDEL" Sp. z o.o.
64-920 Piła
ul. O.M.Kolbe 13 C
tel/fax 0048 67 212-64-27
e-mail: grandel@pro.onet.pl
www www.grandel.com.pl
KRS 0000147775 Sąd Rejonowy w Poznaniu
XXII Wydział Gospodarczy KRS KZ: 58.500 PLN
REGON: 001399837, NIP: 764-000-09-69