W tym numerze m.in. artykuł A. Przybylskiego na temat nowych zasad selekcji osobniczej i populacyjnej oraz zasad postępowania przy ocenie zgodności odstrzału pod znamiennym tytułem „Selekcja – powrót do łowieckiego średniowiecza”, teksty: „Strzały sporne” A. Stróżczyńskiego, „Kuropatwy w potrzebie” A. Wędzińskiego, „Bicia i punce na hiszpańskiej broni” M. Czerwińskiego oraz „Historia pewnego kordelasa” opisana przez jego twórcę, czyli M. Lubowskiego. Zamieszczamy też wyniki naszego redakcyjnego konkursu na najlepszy wykonany ręcznie nóż myśliwski, na który nadesłano nam „Dzieła i arcydzieła”, opowieść T. Skowronka o działalności myśliwych w oficerskich obozach jenieckich w czasie drugiej wojny światowej, pochodzącą z monografii „Łowiectwo na Pomorzu Środkowym”, a także relacje M. Kolasińskiego z posiedzenia Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu i W. Metlera ze spotkania z przeciwnikami polowań w Puszczy Zielonka. Na dzieci i wnuki naszych Czytelników czekają w wiosennym numerze łabędzie i piżmaki, a także wykreślanka, w której ukryte są nazwy ptaków wodnych. Nie brakuje też oczywiście krzyżówki przygotowanej przez naszego młodego pomocnika Michała. Oprócz tego, jak zawsze na naszych łamach, piękne zdjęcia z polskich łowisk, myśliwskie opowiadania oraz quiz i krzyżówka z nagrodami. Zapraszamy do lektury.Prenumerata roczna wynosi 44,- zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

> PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO <
>ZAMÓWIENIA<


Z przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.
Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.
Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.
P.P.H.U. "GRANDEL" Sp. z o.o.
64-920 Piła
ul. O.M.Kolbe 13 C
tel/fax 0048 67 212-64-27
e-mail: grandel@pro.onet.pl
www www.grandel.com.pl
KRS 0000147775 Sąd Rejonowy w Poznaniu
XXII Wydział Gospodarczy KRS KZ: 58.500 PLN
REGON: 001399837, NIP: 764-000-09-69