W tym numerze m.in. wyniki monitoringu w tekście S. Jaroszewicza „Pozyskanie i stany zwierząt łownych w obwodach kół łowieckich w sezonie 2015/16”, artykuł A. Przybylskiego „Leśnictwo Dyminek, czyli las bez płotów”, prezentacja japońskiego „Sztucera Howa M-1500” przygotowana przez M. Czerwińskiego, bardzo interesujący tekst M. Muniaka „Jaka stal, taki nóż” – dzięki zawartym w nim informacjom każdemu Czytelnikowi łatwiej będzie kupić dobry nóż myśliwski, refleksje W. Metlera związane z tym, że „Smutne jest życie staruszka”, dalszy ciąg „Frontalnej walki z ASF” w artykule H. Kubieńca, „Piękna muzyczna historia” Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Odgłosy Kniei” opowiedziana przez Z. Piotrowskiego oraz relacje z „Polowania Dian”, na którym spotkały się polujące panie z całej Polski i innych ważnych dla myśliwych wydarzeń. Dzieci i wnuki naszych Czytelników na przeznaczonych dla siebie stronach znajdą tym razem opowieść wiewiórki Hani i świstaka Dominika o stadach różnych zwierząt i ich nazwach. Czeka też na nie oczywiście kolejna krzyżówka przygotowana przez Michała. Oprócz tego, jak zawsze na naszych łamach, piękne zdjęcia z polskich łowisk, relacja z łowów, myśliwskie opowiadania oraz quiz i krzyżówka z nagrodami. Życzymy przyjemnej lektury.Prenumerata roczna wynosi 44,- zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

> PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO <
>ZAMÓWIENIA<


Z przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.
Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.
Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.
P.P.H.U. "GRANDEL" Sp. z o.o.
64-920 Piła
ul. O.M.Kolbe 13 C
tel/fax 0048 67 212-64-27
e-mail: grandel@pro.onet.pl
www www.grandel.com.pl
KRS 0000147775 Sąd Rejonowy w Poznaniu
XXII Wydział Gospodarczy KRS KZ: 58.500 PLN
REGON: 001399837, NIP: 764-000-09-69