Zachodni Poradnik Łowiecki


Prenumerata roczna wynosi 52,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAZ przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.


W aktualnym 69 numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego Antoni Przybylski w tekście „Czas zacząć polować na wilki” przypomina o tym, że wilk od dawna nie jest już gatunkiem zagrożonym. W tekście „Statut PZŁ uchwalony” A. Przybylski opisuje przebieg XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ oraz najważniejsze zmiany w uchwalonym wtedy statucie PZŁ. Panowie Krzysztof Scheffler w tekście „Minął rok…” oraz Jan Augustynik w tekście „Szkody łowieckie – oględziny” przybliżają nam temat szkód łowieckich. Wraz z Grzegorzem Maćkowiakiem możemy się udać na „Fotograficzne safari w Kenii 2018”. W tekście „Brno Combo i Brno Express” Marek Czerwiński dokonuje porównania tych dwóch rodzajów broni. W numerze także kolejny tekst z cyklu „Preparacja krok po kroku” Tomasza Sokołowskiego i Doroty Jany. W cyklu „Porady nożownicze” – tym razem Artur Szyngwelski opisuje dostępne na rynku systemy ostrzące. Justyna Górecka w swoim materiale przestrzega „Nie zabieraj zwierząt z lasu!”. Oprócz tego jak zwykle cykl dla dzieci „Wiosenne spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem”, a w nim „Gatunki wymarłe dawno i niedawno” oraz krzyżówka Michała dla najmłodszych, krzyżówka i quiz z nagrodami. W numerze także wiele pięknych zdjęć z polskich łowisk oraz relacje z licznych uroczystości z udziałem myśliwych.
Życzymy przyjemnej lektury!

Zamówienia

Zamówienia na książkę można składać w PPHU "Grandel"
64-920 Piła, ul. O.M.Kolbe 13c
telefonicznie (067) 212-64-27
lub przez internet: grandel@pro.onet.pl

Zapisz się do newslettera