Zachodni Poradnik Łowiecki

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.


Prenumerata roczna wynosi 44,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAW aktualnym numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego o dzikach – ich życiu w grupie oraz aktywności dobowej i rocznej – w tekście A. Przybylskiego „Inteligentne dziki”. W tekście „Polska ratuje żubry” A. Przybylski zreferował forum dyskusyjne na temat ochrony tego gatunku w naszym kraju. J. Remi w tekście „Przepraszam Cię Kubo” wspomina swoje polowania z wnukiem, nawiązując do zmian w tym temacie w ustawie Prawo łowieckie. B. Kasprzak w tekście „Strzały zza węgła – do myśliwych” odnosi się do negatywnych opinii na temat polskich myśliwych i polskiego łowiectwa. Oprócz tego relacje z licznych imprez, jak np.: „Festiwal w Goraju 2018”, „Konkurs Sygnalistów Myśliwskich O Kryształowy Róg w Lądku-Zdroju” czy „II Międzynarodowa Gala Muzyki Myśliwskiej” we Wrocławiu. W numerze także nasze stałe rubryki, a w nich kolejny tekst T. Sokołowskiego i D. Jany z cyklu „Preparacja krok po kroku”. M. Czerwiński przedstawia „Nowości Českiej Zbrojovki i Mossberga”. Oprócz tego „Letnie spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem” i krzyżówka Michała dla najmłodszych. Poza tym – jak zawsze na naszych łamach – wiele pięknych zdjęć z polskich łowisk, quiz i krzyżówka z nagrodami. Życzymy przyjemnej lektury!


 

Zapisz się do newslettera