Zachodni Poradnik Łowiecki

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu "Zachodni Poradnik Łowiecki". Pismo to po 22 latach zostało wznowione decyzją Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu.
Kontynuując tradycję nie tylko nazwy pisma staramy się, by kwartalnik zawierał treści przydatne w praktyce łowieckiej oraz pomagał myśliwym i leśnikom rozwiązywać problemy związane nie tylko z funkcjonowaniem i użytkowaniem populacji zwierząt łownych, lecz szeroko pojętą czynną ochroną przyrody w zmieniającym się środowisku.
Na łamach pisma prezentujemy osiągnięcia nauki łowieckiej, przedstawiamy problemy związane z zagospodarowaniem obwodów, wskazujemy na rozwiązania mogące pomóc w lepszym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, a także poruszamy wszelkie te problemy, które pojawiają się w najbliższym otoczeniu myśliwych, leśników i pozostałych miłośników przyrody.

Mamy nadzieję, że zarówno zawartość merytoryczna, jak i opracowanie graficzne spowoduje trwałe poszerzanie kręgu naszych czytelników.

Serdecznie zapraszamy Państwa do reklamowania się na łamach "Zachodniego Poradnika Łowieckiego", jak również do jego prenumeraty.


Prenumerata roczna wynosi 52,00 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PRENUMERATA ZACHODNIEGO PORADNIKA ŁOWIECKIEGO

ZAMÓWIENIAW aktualnym 68 numerze Zachodniego Poradnika Łowieckiego Antoni Przybylski zastanawia się nad „Tragicznymi skutkami redukcji”, a w kolejnym tekście zadaje sobie i nam pytanie „Redukcja – i co dalej?”. Sławomir Jaroszewicz w tekście „Pozyskanie i stany zwierząt łownych w obwodach kół łowieckich. Część II” przedstawia wyniki monitoringu łowieckiego na sezon 2017/2018 dotyczącego tym razem zwierzyny drobnej. W tekście „Mossberg Patriot Predator” Marek Czerwiński poddaje ocenie kolejny model broni. W tym numerze także ciekawe relacje z m.in. Ogólnopolskiego Hubertusa w Pułtusku, czy V Wielkich Łowów w Puszczy Żagańskiej. Ponadto nasze stałe rubryki i kolejny artykuł Tomasza Sokołowskiego i Doroty Jany „Preparacja krok po kroku”, a także kolejny tekst Artura Szyngwelskiego z cyklu „Porady nożownicze” – tym razem różne pochwy nożowe, a także przydatne informacje dotyczące ich pielęgnacji. Oprócz tego, jak zawsze cykl „Zimowe spotkanie z wiewiórką Hanią i świstakiem Dominikiem”, a w nim „Zwierzęta mityczne”, krzyżówka Michała dla najmłodszych, krzyżówka oraz quiz z nagrodami. W numerze także wiele przepięknych zdjęć z polskich łowisk, a także relacje z licznych uroczystości z udziałem myśliwych. Życzymy przyjemnej lektury!


 

Zapisz się do newslettera